Fotogalerie    |    O portálu Zlatá města    |    Inzerát zdarma    |    Jak inzerovat?    |    Kontakt


Netopýři z Býčí skály: za posledních 40 let jich na zimovišti výrazně přibylo

Netopýři z Býčí skály: za posledních 40 let jich na zimovišti výrazně přibylo

Početnost dvou druhů netopýrů, netopýra velkého (Myotis myotis) a vrápence malého (Rhinolopus hipposideros), kteří zimují v jeskyni Býčí skála v Moravském krasu, se od roku 1977 výrazně zvýšila. Vyplývá to z celoživotního průzkumu vloni zemřelého zoologa Jana Zimy. Jeho data nyní v prestižním odborném časopise Frontiers in Zoology zveřejnili vědci Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR. Nárůst početnosti souvisí především se zákazem používání DDT a také s důslednou ochranou netopýrů na zimovištích.
Invaze pokračují: do roku 2050 bude nepůvodních druhů o celou třetinu více

Invaze pokračují: do roku 2050 bude nepůvodních druhů o celou třetinu více

Do roku 2050 se zvýší počet nepůvodních druhů ve světě o 36 %. V Evropě je trend ještě výraznější, do poloviny tohoto století zdomácní 2500 nových nepůvodních druhů, což představuje relativní nárůst o 64 % oproti roku 2005. Počet invazních druhů by bylo možné snížit přísnějšími předpisy o biologické bezpečnosti. K těmto závěrům došla studie uskutečněná mezinárodním vědeckým týmem, na které se podíleli také vědci Botanického ústavu AV ČR Petr Pyšek a Jan Pergl.
Festival Jeden svět 2020 - Brno

Festival Jeden svět 2020 - Brno

Jeden svět se po koronavirovém přerušení vrací! Festivalový tým se s podporou partnerů rozhodl publiku nahradit neuskutečněné jarní projekce, a tak se můžete začít těšit na podzimní pokračování v Praze a v regionech. Jeden svět v regionech odstartují Řevnice a Zlín už v červenci. Do dalších regionů poputuje festival ve dnech od 17. září do 24. října. Na programy vybrané místními organizátory se mohou těšit diváci a divačky 26 festivalových měst.
Korai s.r.o.

Korai s.r.o.

 E-shop Korai Vám ponúka najväčší výber zlatých šperkov za najlepšie ceny! Dúfame, že v internetovom obchode KORAI nájdete ten najvhodnejší šperk pre Vás a Vašich blízkych. V ponuke máme široký výber zlatých šperkov, ktoré sú charakteristické vysokou kvalitou a rôznorodým štýlom. Neľahký výber z našej bohatej ponuky, ktorej súčasťou sú retiazky, náhrdelníky, náramky, prstene, náušnice, prívesky, spony na kravatu, manžetové gombíky a brošne, Vám uľahčíme prehľadným zostavením stránky a kvalifikovaným prístupom nášho zákazníckeho servisu, ktorý Vám ochotne poskytne odbornú pomoc. Našim cieľom je uspokojiť široký okruh zákazníkov, ktorí hľadajú jednoduché šperky na každodenné nosenie, ale aj tých, ktorí sa zaujímajú o luxusné šperky na výnimočné príležitosti. Tento moderný spôsob nákupu Vám umožní bezpečne nakupovať kvalitné šperky vyrobené zo 14 karátového zlata priamo z pohodlia Vášho domova.
ODBORNÝ VINAŘSKÝ SEMINÁŘ; NOVÉ INFORMACE A IMPULZY PRO VINOBRANÍ

ODBORNÝ VINAŘSKÝ SEMINÁŘ; NOVÉ INFORMACE A IMPULZY PRO VINOBRANÍ

V Lednici se v úterý 10. května uskuteční jednodenní odborný seminář pod názvem;Nové informace a impulzy pro vinobraní. Sérii specializovaných přednášek organizuje firma BS vinařské potřeby společně se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity. Seminář je určený zejména pro vinařské odborníky. Cílem setkání odborníků je seznámit posluchače s tématy, která se zásadně dotýkají letošního vinobraní. Mezi přednášejícími nebude chybět ani zahraniční host, Alfredo Tocchini z italské společnosti ISVEA. Zaměří se na téma;Zhodnocení kvality červených vín. Tento italský specialista na management vinohradu spolupracuje také s BS vinařské potřeby. V rámci této spolupráce se v laboratořích ISVEA provádějí specializované analýzy i pro moravské vinaře.
19. Salon filmových klapek

19. Salon filmových klapek

Kde: Galerie Dílo, Radnická 386/1, Brno střed Kdy: 5.5.-22.5.2016 Unikátní projekt umělecky ztvárněných filmových klapek je dnes již neodmyslitelnou součásti doprovodného programu Zlín Film Festivalu. A bude tomu tak i během jeho 56. ročníku. Kolekce složená ze 135 klapek z aktuálního ročníku bude od 5.května k vidění v Galerii Dílo v Brně. Mezi výtvarníky, kteří filmovou klapku povýšili na umělecké dílo, nechybí ani letos taková jména, jako Olbram Zoubek, Boris Jirků, Ilja Hartinger, Kateřina Miler a další tradiční přispěvatelé. Nově ale dostali prostor také mladí, začínající výtvarníci a absolventi uměleckých škol nebo třeba i umělci ze Slovenska. Brněnskou expozici filmových klapek slavnostně otevře vernisáž 5. května v 17.00 hodin. Odtud bude následně Klapka tour pokračovat i do dalších měst České republiky. Salon filmových klapek vyvrcholí tradiční aukcí, která proběhne v neděli 29. května 2016 ve Zlíně.
ECTES, spol. s r.o. - plechové krabičky

ECTES, spol. s r.o. - plechové krabičky

Máme velmi široký výběr plechovek na čaj, kávu, čokoládu i pro jiné účely. Nabízíme plechové podnosy, koše, penály pro školáky, magnetky. Další zaměření je na ubrousky se stejným motivem k plechovkám, aby vaše série byla kompletní.


Elán Revival Bratislava Koncertná kapela

Elán Revival Bratislava Koncertná kapela

Kapela vznikla v roce 2011. Naším cílem je hrát zásadně živé koncerty, na kterých je autentická a neopakovatelná atmosféra! Revial Band je typ hudební skupiny, hrající převzatý repertoár jiné skupiny. Jedná se o hudebníky s pozitivním vztahem ke skupině, kteří s oblibou interpretují její repertoár, přičemž se tak snaží vyjádřit svojí poctu.

Automotodrom Brno, a.s.

Automotodrom Brno, a.s.

Automotodrom Brno, a.s. vám nabízí široké spektrum služeb, které jistě zpestří a oživí Vaše obchodní aktivity, prohloubí vztah s klienty a zanechá nezapomenutelné zážitky. Naším cílem je dlouhodobá, úspěšná spolupráce s důrazem na spokojenost našich klientů a partnerů. Masarykův okruh je jedním z nejmodernějších závodních okruhů ve střední Evropě a má hlubokou sportovní i společenskou tradici. Na jeho trati se objevily a objevují jedny z největších motoristických celebrit na světě.
Letiště BRNO

Letiště BRNO

Historie brněnských letišť začíná v roce 1923, kdy se o zřízení státního letiště začalo zajímat ministerstvo veřejných prací. Jako nejvýhodnější byl nakonec vybrán katastr Černovic.
Národní divadlo Brno

Národní divadlo Brno

Ačkoli panoval obecný názor, že „jest Brno osudem k tomu zrovna ustanoveno, aby mělo po Praze druhé české divadlo“, byly podmínky pro jeho zřízení komplikovanější než v jiných městech.
Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně

Snahy o založení muzea můžeme sledovat již v průběhu 19. století v souvislosti s přerodem Brna ve významné průmyslové středisko s textilní a později strojírenskou, elektrotechnickou a potravinářskou výrobou. Muzejní sbírky technické a průmyslové povahy byly zastoupeny již ve sbírkách Františkova muzea, dnešního Moravského zemského muzea
Filharmonie Brno

Filharmonie Brno

Hledáte uvolnění po pracovním vypětí nebo naopak zdroj nové energie, zážitků a myšlenek,společenský styk na úrovni nebo naopak osamocené soustředění?
Moravské zemské muzeum

Moravské zemské muzeum

Moravské zemské muzeum, druhá největší a zároveň druhá nejstarší muzejní instituce v ČR, bylo založeno v červenci roku 1817 císařským dekretem Františka I. Ve svých sbírkách uchovává přes 6 milionů předmětů, které představují cenný materiál z oborů přírodních a společenských věd.
AUTOKLUB  TRABANT  BRNO

AUTOKLUB TRABANT BRNO

Jaguar nebo Mercedes musí stát na červenou úplně stejně jako Trabant. A rada nakonec: vymýšlejte a rozšiřujte vtipy o Trabantech, jdou lidovou šeptandou z úst k ústům, jdou pomocí e-mailů i SMS, dělají nás populárními i bez TV reklam, bilboardů a dostanou se všude.Počasí
Brno

In-počasí

Zlatá města © 2024 V 16 zlatých městech našeho portálu najdete celkem 978 inzerátů v 98 kategoriích.

Zlatá města ... to nejlepší z českých měst

www.zlatebrno.cz  |  www.zlateceskebudejovice.cz  |  www.zlatyceskykrumlov.cz  |  www.zlatedomazlice.cz  |  www.zlatefrantiskovylazne.cz  |  www.zlatyhradeckralove.cz  |  www.zlatycheb.cz  |  www.zlatekarlovyvary.cz  |  www.zlatyliberec.cz  |  www.zlatemarianskelazne.cz  |  www.zlataolomouc.cz  |  www.zlataostrava.cz  |  www.zlatepardubice.cz  |  www.zlataplzen.cz  |  www.zlatajepraha.cz  |  www.zlateznojmo.cz

Květiny, kytice, dárkové poukazyDoručování květin a dárků

webdesign Vendys graphics